druh Druh objektu: Chalupa
kapacita Kapacita: 10 lůžek
adresa Adresa: Dolní Orlice č.p.47
    56161 Červená voda
druh

Kontakt:

Hana Jakoubková

    Markovická 650
    500 03 Hradec Králové 3
druh Telefon: +420-494 940 367
    +420-774 195 015
druh email: email
     
     

Poloha a dosažitelnost objektu
infoRekreační chalupa se nachází v obci Dolní Orlice, která leží 3km od městečka Králíky v okresu Ústí nad Orlicí. Obec Dolní Orlice je asi 2km dlouhá a chalupa se nachází na jejím konci. Jako výchozí měrný bod je považována restaurace Čertovka, která leží u hlavní silnice mezi Králíky a Červenou vodou.
infoNejsnažším způsobem dopravy k rekreačnímu objektu je automobilová doprava. V obci Dolní Orlice je úzká asfaltová silnice, která končí před začátkem lesu nacházejícího se na levé straně silnice. Dále navazuje prašná zpevněná cesta, která vede až k rekreačnímu objektu. Silnice i cesta k rekreačnímu objektu jsou v zimním období udržovány, proto je v tomto období dostupnost bezproblémová. Při rekreaci v zimním období se doporučuje používání sněhových řetězů.
infoJako alternativní doprava se nabízí využití vlakové dopravy. V obci je vlaková zastávka, která je vzdálena od rekreačního objektu asi 1km. Vzhedem k tomu, že v obci není autobusová zastávka hlavních autobusových linek, tak se tento způsob dopravy nedoporučuje.
infoObec Dolní Orlice leží 3km od městečka Králíky, které je turisticky zajímavým místem a oblastí pro své široké rekreační možnosti, které nabízí. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce patří Králický Sněžník (15km), Suchý vrch s rozhlednou (8km), Zemská brána (18km), Ledříkova skála (18km), Pastvinská přehrada (16km). Město Králíky je proslulé vojenským muzeem, které se nachází v této lokalitě a vojenskými opevněními (Bouda 6km), která jsou rozmístěna v nedalekém okolí městečka.
email   |   www.dolniorlice.cz